Чому блискавки синього кольору?

Через різний склад атмосфери Канал блискавки під час спалаху розпалюється до 30 000 °C, це в п'ять разів гарячіше за Сонце. Повітря при такій температурі притаманне блакитно-фіолетове свічення. Саме цей колір мають блискавки, що виникають близько до спостерігача та в чистій атмосфері.

Таким чином, колір блискавки залежить насамперед від атмосфери та її складу, присутності у ній тих чи інших суспензій. Пил, краплі дощу, сніг чи град – все це може змінити колір блискавки. Свою роль відіграє віддаленість спостерігача на великій відстані блискавки здаються білими або жовтуватими.

Втім, блискавки Кататумбо – це не що інше, як звичайна гроза. Різниця лише в тому, що спалахи осяють небо чи не щосекунди. І сила струму кожної блискавки може коливатися від 100 до 400 тисяч ампер. Тому і можна назвати їх частиною найсильнішої грози у світі.

На шкірі часто залишаються так звані знаки блискавки, деревоподібні світло-рожеві або червоні смуги, що зникають при натисканні пальцями (зберігаються протягом 1-2 діб після смерті). Вони є результатом розширення капілярів у зоні контакту. блискавки з тілом.